Успіхи у сусідів: ​Сонячна енергія заощаджує бюджет Бобринецької громади

07.02.22 10:00

Близько 100 тисяч гривень економії бюджетних коштів на рік дало встановлення сонячних батарей на станції очищення води Бобринецького міського комунального підприємства «Міськводоканал».

Витрати на електроенергію у структурі тарифу на водопостачання складає 26%, а вартість електроенергії для підприємств постійно збільшується, що тягне за собою потребу в перерахунку тарифу. Бобринецькою міською радою було прийнято рішення встановити сонячні панелі потужністю 20кВт. на станції ІІ-підйому Бобринецького МКП «Міськводоканал», - йдеться у повідомлені Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України.

«Згідно з програмою фінансової підтримки Бобринецького МКП «Міськводоканал» міською радою у 2021 році було надано 385 тисяч гривень на придбання та встановлення підрядною організацією сонячних панелей та Інвертора SOLIS – 30. Дана система встановлена з паралельним використанням наявної централізованої системи живлення. Потужність системи складає 10% від загального споживання електроенергії обладнанням системи водопостачання, що дозволяє нівелювати динаміку збільшення витрат на електроенергію комунального підприємства», - такі подробиці пілотного проєкту в громаді розповів Бобринецький міський голова Леонід Кравченко.

Встановлення сонячної станції дозволило сповільнити динаміку підвищення тарифу на водопостачання. В планах міської ради збільшення потужності сонячної станції вдвічі, до 40кВт.


авторка - Валентина Остапчук, консультант з комунікації в Кіровоградському РВ АМУКоментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: