Лікарня під загрозою закриття – п’ять громад можуть залишитися без медичної допомоги
Кропивницька центральна районна лікарня під загрозою закриття. Громади досі
не взяли її у спільну власність. А
обслуговує вона жителів п’яти територіальних громад – Аджамської, Великосеверинівської,
Катеринівської, Первозванівської та Соколівської (колишній Кропивницький
район). Чого чекати мешканцям громад, чи підтримують вони збереження закладу і
що робить для цього влада, розповів Андрій Лейбенко, очільник Кропивницької
районної ради в інтерв’ю газеті «Кіровоградська правда».
Очільник райради також зазначив, що нині лікарня має дев’ять пакетів медичних гаратій, а у грудні їх було п’ять. Це стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах; стоматологічна допомога дорослим і дітям; ведення вагітності в амбулаторих умовах; мамографія; діагностика, лікування та супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини та підозрою ВІЛ; медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи; стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям.
Що стосується утримання лікарні, то в рік необхідно близько п’яти мільйонів гривень. Цей факт підтвердив Андрій Лейбенко і додав, що це кошти на комунальні послуги, адже зарплати, згідно із законодавством, забезпечує національна служба здоров'я України.
Очільник райради також прокоментував, чи під силу така сума п’ятьом громадам: «Оскільки ЦРЛ зареєстрована в селі Аджамка, то податки від зарплат лікарів районної лікарні надходять до бюджету громади. А це - майже 2,5 мільйони гривень. По суті, це кошти лікарні і можуть бути спрямовані, наприклад, на оплату комунальних послуг. Тому з кожної з п’яти громад додатково потрібно десь по 500 тисяч гривень у рік на утримання лікарні».
Андрій Лейбенко також розповів, що ініціював опитування жителів громад стосовно ситуації, що склалася навколо лікарні: «Ми запитали думки більше тисячі людей у 37 населених пунктах колишнього Кропивницького району. Майже 75% людей за те, щоб лікарня працювала для жителів громад. Ці результати яскраво підтверджують, що лікарня - це необхідність і вона має існувати, але остаточне рішення прийматимуть депутати сільських рад».
Звертатися з будь-яких питань можна на Гарячу лінія голови Кропивницької районної ради - 0 800 75 75 10.
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?